ملاقات کردن آمادگی قرارداد استقلال روزبه چشمی

ملاقات کردن: آمادگی قرارداد استقلال روزبه چشمی اخبار ورزشی و نتیجه های مسابقات

گت بلاگز اخبار سیاست خارجی نشست پارلمان اروپا در خصوص کشور عزیزمان ایران

نمایندگان اتحادیه اروپا می‌گویند برجام خوب است و باید حفظ شود ولی بحث ناآرامی‌های اخیر کشور عزیزمان ایران نباید فراموش شود و یکی از راه‌های حمایت از «مردم کف خی

نشست پارلمان اروپا در خصوص کشور عزیزمان ایران

نشست پارلمان اروپا در خصوص ایران

عبارات مهم : اروپا

نمایندگان اتحادیه اروپا می گویند برجام خوب است و باید حفظ شود ولی بحث ناآرامی های اخیر کشور عزیزمان ایران نباید فراموش شود و یکی از راه های حمایت از «مردم کف خیابان» اعمال تحریم های تازه علیه کشور عزیزمان ایران است.

به گزارش فارس، پارلمان اروپا چند هفته بعد از آخر یافتن آشوبی که در چند شهر کشور عزیزمان ایران جرقه خورده بود، نشستی با عنوان بررسی این ناآرامی ها برگزار کرد.

نشست پارلمان اروپا در خصوص کشور عزیزمان ایران

در این نشست ابتدا «یوهان هان» کمیسیونر مذاکرات گسترش اتحادیه اروپا سخن گفت.

این دیپلمات اتریشی با تکیه بر گزارش های آژانس بین المللی انرژی هسته ای، به پایبند ماندن کشور عزیزمان ایران به مفاد برجام اشاره کرد و گفت: «اتحادیه اروپا موضع روشنی در قبال برجام دارد و همه 28 وزیر خارجه اتحادیه، این موضع را اعلام کرده اند؛ ما به برجام متعهد هستیم.»

نمایندگان اتحادیه اروپا می‌گویند برجام خوب است و باید حفظ شود ولی بحث ناآرامی‌های اخیر کشور عزیزمان ایران نباید فراموش شود و یکی از راه‌های حمایت از «مردم کف خی

وی در ادامه گفت که عنوان ناآرامی های اخیر باید خارج از برجام بررسی شود.

یوهان هان به فیلتر شدن موقت اینستاگرام، تلگرام، شبکۀ اجتماعی فیس بوک و … مبلغ خشونت هم تصویر العمل نشان داد و گفت: «باید شرایط اعتراض صلح آمیز هم در کف خیابان ها و هم در فضای مجازی، جهت ایرانیان فراهم شود.

یوهان هان به خواسته غرب از کشور عزیزمان ایران جهت اجرای برنامه اقدام تجویز شده است از جانب «کارگروه اقدام مالی» یا همان FATF هم پرداخت و گفت که اگر این کار انجام شود «توزیع ثروت بین ایرانیان عادلانه تر خواهد شد و این همان خواسته ای است که ایرانیان در جستجویش به خیابان ها آمده بودند.»

نشست پارلمان اروپا در خصوص کشور عزیزمان ایران

در ادامه «کنوت فلکن اشتاین» از اعضای پارلمان اروپا و عضو حزب سوسیال دموکرات آلمان سخن گفت. فلکن اشتاین به سخنان «حسن روحانی» مدیر جمهور کشور عزیزمان ایران در خصوص لزوم شنیده شدن صدای مردم پرداخت و گفت: « … ولی تحولات اخیر این کشور بر خلاف این گفته هاست.»

فلکن اشتاین به زعم خود به ریشه یابی اغتشاشات پرداخت و گفت: «مردم کشور عزیزمان ایران از همه طبقات اجتماعی به خیابان ها آمدند تا علیه فساد حاکم و زیر پا گذاشته شدن حقوقشان و خرج شدن مالیاتشان در سوریه، عراق و یمن اعتراض کنند.

نمایندگان اتحادیه اروپا می‌گویند برجام خوب است و باید حفظ شود ولی بحث ناآرامی‌های اخیر کشور عزیزمان ایران نباید فراموش شود و یکی از راه‌های حمایت از «مردم کف خی

«ماریتجه شاکه» از اعضای هلندی پارلمان اروپا گفت که کشور عزیزمان ایران در سوریه نقشی مخرب دارد و اینکه اروپا و کشور عزیزمان ایران نشانه مشترکی در نابودی داعش دارند، علت بر اشتراک منافع نیست.

شاکه گفت که بحث حقوق بشر از بحث برجام جداست «و به همین خاطر می توانیم هر وقت که خواستیم، آن را مطرح کنیم و تحریم های جدیدی علیه آنها اعمال کنیم.»

نشست پارلمان اروپا در خصوص کشور عزیزمان ایران

«باربارا لوخبیهلر» از نمایندگان آلمانی پارلمان گفت که افراد دخیل در ناآرامی ها، بر خلاف گفته مسئولان ایرانی، «عوامل خارجی ها» نبوده اند «بلکه نمایندگان اتحادیه های شخصی هستند که جهت حقوق بشر مبارزه می کنند.»

«اودو وُیگت» از دیگر اعضای آلمانی پارلمان نظر کاملاً متفاوتی داشت. وی اعتقاد داشت که بررسی عملکرد حقوق بشری دیگر کشورها جهت اتحادیه اروپا یک ضرورت است ولی باید عملکرد حقوق بشری «کشورهای آمریکای شمالی، عربستان سعودی و اسرائیل» هم بررسی شود.

وُیگت در ادامه گفت که نقض حقوق بشر حتی در میان اعضای ناتو هم دیده و «ترکیه در صدر آنهاست». این نماینده آلمانی گفت که اتحادیه اروپا باید در برابر این موارد هم موضع بگیرد و افزود: «این کشورها معصوم نیستند.»

«کلاوس بوخنر» که او هم از نمایندگان آلمانی پارلمان بود، بحث های اقتصادی را ریشه ناآرامی های اخیر می دانست و گفت: «آمریکا به تعهدات خود در ذیل برجام، عمل نکرده است ولی امروز، بعضی از بانک های اروپایی به رغم تهدیدات آمریکا، آماده همکاری با کشور عزیزمان ایران هستند. با این کار است که می توان به مردم کشور عزیزمان ایران کمک کرد.»

«فابیو کالستالدو» نماینده ایتالیایی پارلمان اروپا گفت که تظاهرات اخیر می توانست کشور عزیزمان ایران را به سوریه ای دیگر تبدیل کند و اتحادیه اروپا باید با پایبند ماندن به برجام و تقویت اقتصاد ایران، به مردم کشور عزیزمان ایران کمک کند.

«فرانتس اوبرمایر» از اعضای اتریشی پارلمان اروپا در میانه بحث در خصوص پرسشها حقوق بشری، به تقابل پایتخت کشور عزیزمان ایران و ریاض پرداخت و ضمن خطرناک خواندن آن، گفت که اتحادیه اروپا باید کشور عزیزمان ایران و عربستان را دور یک میز بنشاند تا مشکلاتشان را حل کنند.

«جانوس کوروین میکه» نماینده لهستانی پارلمان اروپا، سخنان خود را با صدایی بلند و لحنی آتشین شروع کرد و گفت: «چرا خود اتحادیه اروپا که پر از تفاوت هست، می خواهد کشور عزیزمان ایران را شبیه خود کند؟»

وی افزود در حالی که پاکستان بمب اتم دارد و به این مسئله افتخار می کند، آیا اتحادیه اروپا باید به کشور عزیزمان ایران فشار بیاورد همان سلاحی را که همسایه اش دارد، نداشته باشد؟

«تونه کِلام» از اعضای استونیایی پارلمان اروپا هم لحنی تند داشت؛ ولی لحنی تند علیه ایران.

وی گفت که «رژیم کشور عزیزمان ایران در 39 سال گذشته نشان داده که ابایی از خشونت ندارد و ما اروپایی ها دیگر از دست این رژیم خسته شده است ایم.»

کلام علناً گفت: «باید به فکر عوض کردن رژیم در کشور عزیزمان ایران و جایگزینان رژیم فعلی باشیم.»

«جارومیر ستنیا» از نمایندگان اهل چک، بعد از بر زبان راندن سخنی مشابه دیگر نمایندگان مخالف نظام جمهوری اسلامی، گفت که اپوزیسیون کشور عزیزمان ایران گروهی است با سابقه تاریخی و ساختار منسجم.

ستنیا که از گروهک تروریستی منافقین سخن می گفت و گویا از سابقه کارها اعضای این گروه در کوچه و خیابان های کشور عزیزمان ایران خبر نداشت، مدعی شد که این گروه ساختاری سکولار لیبرال دارد و مخالف اعدام است!!

«استانیسلاو پولچاک» از دیگر اعضای اهل چک پارلمان هم سخنان مشابهی بر زبان راند و گفت که سرکرده منافقین، رهبر اپوزیسیون کشور عزیزمان ایران است.

واژه های کلیدی: اروپا | ایران | ایرانی | ایرانی | خیابان | ناآرامی | ایرانیان | اخبار سیاست خارجی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs